Wydział Filologii Uniwersytet Szczeciński

al. Piastów 40 B
Wydział Filologiczny
A A

Międzynarodowa Konferencja naukowa "Przełamywanie tabu w niemieckojęzycznej literaturze szwajcarskiej

W dniach 17–19 maja 2018 r. w Książnicy Pomorskiej w Sali Zbigniewa Herberta odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa na temat „Tabubrüche in der Deutschschweizer Literatur / Przełamywanie tabu w niemieckojęzycznej literaturze szwajcarskiej” zorganizowana przez Instytut Filologii Germańskiej we współpracy z Książnicą Pomorską. Konferencja, podczas której wygłoszą referaty czołowi badacze niemieckojęzycznej literatury szwajcarskiej z różnych krajów europejskich i z USA, objęta jest patronatem Ambasady Szwajcarii w Polsce oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. W ramach konferencji w dniu 18 maja 2018 r. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie ze szwajcarskim pisarzem Reto Hännym, finansowane przez szwajcarską fundację kulturalną Pro Helvetia. W spotkaniu tym weźmie również udział Chargé d’affaires a.d. Szwajcarii, pan Chasper Sarott.

Zarówno obrady konferencji, jak i spotkanie autorskie odbędą się w języku niemieckim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Załączniki:
Pobierz plik (Reto Haenny.pdf)Reto Haenny.pdf[ ]8632 Kb
Pobierz plik (tabu plakat.pdf)tabu plakat.pdf[ ]1080 Kb
Pobierz plik (Tabubrüche_Programm DE_PL.pdf)Tabubrüche_Programm DE_PL.pdf[ ]368 Kb

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić