Wydział Filologii Uniwersytet Szczeciński

Wydział Filologiczny

Skandynawistyka

Publikacja pokonferencyjna

Przedsiębiorczość na Pomorzu Zachodnim. Języki. Ekonomia. Prawo - publikacja Pobierz plik (Przedsiębiorczość na Pomorzu Zachodnim. Języki. Ekonomia. Prawo..pdf)

Przedsiębiorczość na Pomorzu Zachodnim. Języki. Ekonomia. Prawo - okładka Pobierz plik (Przedsiębiorczość okładka.pdf)

Kurs języka norweskiego

Szanowni Państwo,

na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego od marca 2014 rusza  kurs podstawowy języka norweskiego (kurs I-go stopnia).

Koszt kursu 350 złotych (30 godzin), zajęcia prowadzi native-speaker. Terminy spotkań są ustalane indywidualnie z uczestnikami. Zapisy pod numerem tel. 444 27 17 lub 444 28 08.

Informujemy, że dla chętnych uruchomiony zostanie na przełomie kwietnia i maja 2014 roku kurs II - go stopnia (norweski specjalistyczny).

Serdecznie zapraszamy!

Podyplomowe Studia Skandynawskie

Rekrutacja na Interdyscyplinarne studia skandynawskie (studia podyplomowe) zakończona!

Zakończyliśmy rekrutację na trzysemestralne studia podyplomowe o nazwie Interdyscyplinarne Studia Skandynawskie przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich bądź magisterskich wszystkich kierunków (filologicznych, humanistycznych, technicznych, medycznych, itd.). Studia rozpoczną się w październiku 2014 roku. Słuchacze studiów podyplomowych będą kształcić się w dwóch grupach językowych:

·         język norweski z językiem szwedzkim,
·         język norweski z językiem rosyjskim.

Studenci zdobędą wiedzę o kulturze, geografii, historii, prawie i ekonomii krajów skandynawskich, niezbędną w  pracy w instytucjach międzynarodowych i biznesie polsko-skandynawskim. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu w Nesnie (Nesna University College, Norwegia) oraz praktyków biznesu, którzy dzielić się będą ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. W programie studiów znajdą się takie przedmioty, jak:

·         Realioznawstwo skandynawskie
·         Wybrane zagadnienia z kultury norweskiej
·         Komunikacja międzykulturowa
·         Negocjacje na pograniczu kultur i języków
·         Strategie językowe w biznesie
·         Przedsiębiorczość w Skandynawii
·         Ekonomiczne uwarunkowania krajów skandynawskich
·         Podstawy prawa skandynawskiego

Poniżej zamieszczamy terminy zjazdów w roku akademickim 2014/2015 oraz szczegółowe plany zajęć.

Opłata za studia wynosi 1 600 zł za semestr. Terminy płatności:

- opłata za I semestr nauki: do 31 października 2014 roku,

- opłata za II semestr nauki: do 28 lutego 2015 roku,

- opłata za III semestr nauki: do 31 października 2015 roku.

Kierownik studiów: prof. zw. dr hab. Ewa Komorowska
Obsługa administracyjna: mgr Agnieszka Szlachta